בחוץ חלום בלהות

by חן רותם

/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

      ₪40 ILS  or more

     

1.
איך נמשיך מכאן באגרופים קמוצים שלא יפלו החלומות מהידיים כל הזמן שורף בחריצים עשר שנים זה בינתיים ואיך תאהב אותי תאהב אותי תאהב אותי למרות שאין לי הגנות כרטיסים לאמסטרדם מקומות טובים ארבע שעות בלי אדמה דיילת עייפה, סכום מפלסטיק שכחנו להוציא את המצלמה. ואיך תאהב אותי תאהב אותי תאהב אותי למרות שאין לי כוונות נשיקות מלוכלכות חיבוקים קצרים מכבים אורות בסוף אתה משאיר אותי ערה
2.
מחכים לאות, עדיין במדבר אין עקבות בחול מחזיקים עם השיניים הרוב המדמם שלא בוחר להתקומם רק לעמעם את האורות עומד בתור ומצמצם את השורות תגיד מילים ברורות תגיד מילים ברורות אנחנו לא צעדנו סתם את המדבר ולא ברחנו סתם ביערות תגיד מילים ברורות תגיד מילים ברורות. זה לא הדור של המופתים והאותות זה זמן להחלטות מאמינים פחות אפשר עוד לנסות לקרוא את השברים חומות וביצורים ואמהות בוכות. אל תסתכל עלינו מההר אל תחפש איך לנמק את הבחירות תגיד מילים ברורות תגיד מילים ברורות. כי אין לנו משה שיגמגם לנו עתיד איבדנו את הדרך חזרה זה לא עובר זה לא מגליד כבר לא מאמינים לעיתונים, רבים עם השכנים שנים שנים שנים לא מתפללים, מתבוללים, מדליקים נרות תגיד מילים ברורות תגיד מילים ברורות תגיד מילים ברורות.
3.
חצי עיניים על חצי רטלין חצי שעה מקלחת פחות זוכרת מתאמת מילים שלושים שנה בורחת כל הסלון שלנו פצעים פתוחים תקרות גבוהות כל הסלון שלנו פצעים פתוחים רצפות מצוירות חצי עיניים זה אני או העיר שכבר עזבה אותנו פחות צודקת מנסה להסביר את מה שכבר הבנו כל הסלון שלנו פצעים פתוחים השמיים בהירים כל הסלון שלנו פצעים פתוחים הילדים מסודרים אני אומרת לך לא להסתער על שום גדר בינתיים תנסה להרגיש זה כאבי גדילה מזל שלא ויתרנו
4.
ג'נין 02:51
לקחו לו את הראש בג'נין עכשיו הוא מכין קציצות קינואה ביפו יורד לסיבוב בכפכפים החומוס של אבו חאסן לקחו לו את הראש בג'נין לפעמים הוא מצליח לישון בלילות בשבתות כשאבא מכין דגים הוא יוצא למרפסת לשתות ואני תמיד הולכת בצד של הצל באה לחבק אותו באמצע היום הוא אוהב שאני לא שואלת תמיד מבקשת לטעום
5.
ובימים ההם אין מלך רק אדם לאדם ודם וכמעט ששכחנו למרות שהבטחנו שנזכור את כולם בחרנו שם למלחמה הבאה הוצאנו דרכונים לברוח והפסקנו לחשוב שנצליח בטוב למכור ודבר לא לשכוח בטון מזוין בינינו אדמת מריבה מתחת ושווים קצת פחות חיינו ונותרנו מעט, עבדים לפחד. ובימים ההם אין מלך רק אדם לאדם ודם וכמעט שהצלחנו אחרי שברחנו לשקר בקול רם ירח מאיר על ג'בליה ועל תל אביב והאור החיוור לא מפסיק לפזר רסיסים רסיסים מסביב בטון מזוין בינינו אדמת מריבה מתחת ושווים קצת פחות חיינו ונותרנו מעט עבדים לפחד.
6.
רציפים 03:22
אחכה לך בכל הרציפים בלי בשורה בפי, בידיים ריקות עת שובך מכל וכל עסוקה בחייך, בערים הגדולות בחריקת מתכת במתכת תבלע זעקת ההפתעה אני יודעת שלעולם לא אהיה מספיק מוכנה עוד שש עשרה דקות. את יכולה לחזור אלי מלאה או ריקה מקופלת פנימה פרוסה לצדדים את יכולה לשוב עיוורת כך או כך אני ממתינה בכל הרציפים.
7.
בברזיה החלודה לפני שהם יצאו שתה כדור "כדור אחד זה לא נחשב פגיעה במערכת", הוא כבר הבין שבלעדיו הוא לא יוכל ללכת זו פעם אחרונה, הבטיח לעצמו אבל ידע שגם בחורף הוא יגיע חברים לא שוכחים ובסופו של יום הם מחשבים מי בא וכמה הוא הזיע. הוא פתח את הארון עם המדים ונעמד גאה מול פני הילדים האבא הצעיר מדי, אם הם היו יודעים נזכר בשתי רגליו המבקשות תמיד לברוח ההורים שלא דחפו רק עודדו בכוח הגיבוש אחרי הסוף-שבוע- בכנרת האינסטינקט להיות ראשון הספק שמנקר את ההכרח במלחמה, הסטירה האיומה הוא רץ, הואדי מתגלגל בנעליו זה הכדור שלא נותן לו להפסיק והמדבר המדבר אליו; לוחש לו "מי שלא נותן משלם כפליים" ורק המחשבות אבנים בנעלים וחבריו הנקיים מספיד רצים מאחוריו, מקללים ת'יחידה והוא ממשיך רצון בוער להיות שייך אל העלית לנשום את הכומתה, לישון בריח פלנלית. רץ בלסת רעודה אל קלישאות בחלודה. אימון חצי-שנתי והוא דלוק אל הצוקים רואה את איתותי המזדה במרחק המקלחת הקרה, הסיגריה השבורה את האבק שנים שהוא רוצה בחזרה.
8.
בחוץ חלום בלהות אנשים בתבניות ינסו להגיד לך שלכתוב שירים זה מותרות ילדים סביבך יבקשו סוכריות חמוצות מילדות או חריפות מגעגוע אבל אתה ישן בסלון כלבים על הפיג'מה והריח שלך כל העולם בחוץ חלום בלהות מסכים מהבהבים ינסו ללמד אותך לספור את השטרות ונערים סביבך בעיניים בורקות, ינסו לגלות לכולם את הסודות שלך אבל אתה ישן בסלון כלבים על הפיג'מה והריח שלך כל העולם ישן בסלון כלבים על הפיג'מה לחבק אותך לסגור את הדלת לאט.

about

בחוץ חלום בלהות הוא אלבומה השלישי של חן רותם, יצירה שלמה ומורכבת המביאה בעדינות ובעוצמה מציאות פנימית וחברתית באופן החד והרגיש שחן יודעת לבטא
חן היא קול ייחודי במוסיקה הישראלית , קול שמייצג דור שלא מפחד לבעוט ולחפש, דור
שמתפכח בכאב. הטקסטים שלה, חדים ומדויקים מבטאים צעקה שברירית.
מכאן, החיבור עם עמיר לב כמפיק האלבום היה טבעי ומתבקש. עמיר הצטרף להרכב שמנגן עם חן בשנים האחרונות והפיק מוזיקלית את האלבום משלב עריכת הטקסים ועד סיומו.

credits

released February 8, 2016

כל המילים: חן רותם,
למעט 'רציפים' - סלעית קרץ
לחנים: חן רותם
למעט 'ג'נין' - נמרוד גלבוע

גיטרות נמרוד גלבוע ויצחקי פרנקו
בס: זיו מן
תופים: אודי גלברט
גיטרה נוספת ב'כאבי גדילה' ו'אימון חצי שנתי' עמיר לב
גיטרה אקוסטית 'מילים ברורות' חן רותם

עיבודים- נמרוד גלבוע, יצחקי פרנקו, זיו מן, אודי גלברט ועמיר לב
הפקה מוסיקלית- עמיר לב

license

all rights reserved

tags

about

חן רותם Israel

contact / help

Contact חן רותם

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like חן רותם, you may also like: